|
|
|
Vabilo na 8. specialno državno razstavo kraških ovčarjev v Celju,
Letošnje leto je res posebno leto. Poleg 7. državne specialne razstave za kraške ovčarje, ki smo jo v res prijetnem vzdušju organizirali v nedeljo, 16. maja 2010 v Mariboru, smo se odločili , da bomo letos priredili še eno specialno razstavo. Pomembno je, da se na evropski razstavi, kamor pridejo res najlepši predstavniki pasem psov, predstavimo v najboljši luči, kar pomeni da je zelo pomembno, da pred to priredtvijo ustrezno povadite in se pozanimate kaj je potrebno vedeti o razstavljanju. V veliko pomoč vam bo tudi članek o razstavljanju v zadnji reviji kraševec (18/19 številka). Pozanimajte se pri prijatelju ki je že razstavljal, ali pa v vaši "pasji šoli". Prav tako se prijavite na razstavo CAC Trbovlje 31.8.2010, kjer imate idealno priložnost, da vidite kako razstavljati, mimogrede pa boste spoznali tudi druge člane in prijatelje DLVKOS in kraševca. Prijave na CAC Trbovlje so do 10.8.2010.
Torej naj ponovimo: vsi štirinožni udeleženci specialne razstave naj bodo vodljivi in ustrezno socializirani - seveda pri najmlajših kužkih to ni tak problem, saj tam igrivost sodniki bolj tolerirajo, pri starejših pa je pomembno da razstavljanja ne vadimo ravno na takem dogodku. Naj ob tem spomnimo, da mora biti mladič star vsaj 4 mesece, da se lahko udeleži razstave, seveda pa mora biti tudi cepljen proti steklini (glej spodaj podrobnosti). Vsekakor bomo zelo veseli tudi kakšnega kužka v razredu mladičev.
Sodi predsednik KZS mag. Blaž Kavčič, dolgoleten poznavalec pasme. Opozorila: Razstavljalci so odgovorni za morebitno škodo, ki bi jo povzročili njihovi psi na stvareh ali tretjim osebam. Med razstavo morajo biti psi na vrvici, ostri psi morajo nositi nagobčnik. Vsak pes na prizorišču veljavno potrdilo o cepljenju proti steklini (potni list). Od zadnjega cepljenja ne sme preteči več kot eno leto, od prvega pa najmanj en mesec. V kolikor psa razstavljate v razredu prvakov, morate prijavnici priložiti tudi potrdilo o prvaštvu. Zadnji rok prijave je 01.09.2010, vendar bi zaradi oblikovanja kataloga želeli, da se prijavite čim prej.Udeležba na razstavi je brezplačna, pobirali pa bomo prostovljne prispevke! |
| < Nazaj | Naprej > |
|---|